Scientists and Public Engagement - STAGE (CZ)
Résumé de section
-
-
Kurz se skládá ze 4 celků, které demonstrují a přibližují vědeckou práci prostřednictvím různých aktivit a experimentů a jejichž prostřednictvím může veřejnost, studenti učitelství i učitelé z praxe porozumět problematice a vést své žáky k osvětě.
Kurz je vypracován v kombinované formě, v průběhu které by účastníci měli:
1) prostudovat vybrané zdroje související se zkoumanými tématy.
2) účastnit se online výuky založené na samostatné práci a experimentech.
3) účastnit se závěrečné online diskuse, v rámci které reflektují svou dosavadní práci.
Účastníci v průběhu kurzu pracují s materiály dostupnými na http://project-stage.eu/.
Výukový celek je zároveň doplněn o asynchronní výuku.
Délka kurzu: 4 hodiny
Cílová skupina: vědci, budoucí učitelé, současní učitelé přírodovědných oborů
Potřebná odbornost pro cílovou skupinu: základní porozumění přírodnímu obrazu Země (geobiomy), pohybům mořských proudů (slanost, teplota atd.), základní orientace v dopadech lidské činnosti na změnu klimatu aj.
Cíle:
- Učení se konceptům o změně klimatu
- Rozvoj tvůrčí činnosti
- Rozvoj diskuzních a prezentačních dovedností
- Zaměření se na rozvoj sebereflexe a sebehodnocení
- Poznání důsledků klimatických změn a uvědomění si dopadu lidských aktivit na nevratnou proměnu krajiny
Kurz se skládá ze 4 základních aktivit:
1. Planeta z přírody: místo pro vědecká bádání, nebo pro lidský život?
2. Děkuji za déšť
3. Ostrov plastového odpadu
4. Storytelling: Zachrání Zemi vyprávění příběhů?
5. Zpětná vazba aktivit
Pro více informací klikněte, prosím, zde.
-
-
-
Základní myšlenky – obsah:
Úvodní část modulu má za cíl uvědomit si:
- jaký dopad má změna klimatu na životy lidí.
- jak mohou výsledky vědecké práce, prezentované veřejnosti, ovlivnit dopady na změnu klimatu.
Délka: 60 minut
Cíle:
- Přiblížení struktury a postupů vědecké práce – práce s různými zdroji, třídění vlastních myšlenek, vlastní praktická část a závěrečná diskuse
- Uvědomit si, že klimatickou změnu je třeba řešit na různých úrovních organizace lidské společnosti
- Rozvoj práce se zdroji (atlas, Google Earth), četba
- Získat a zdokonalit získané znalosti v oblasti přirozeného obrazu Země
- Umět prostorově uvažovat a rozvíjet tvůrčí schopnosti
- Uvědomí si souvislost mezi polohou daného místa na Zemi (geobiomy) a dopadem klimatických změn v dané oblasti a jak výsledky vědecké práce mohou pomoci ke vzdělávání v této oblasti
Osvojení individuálních dovedností, aplikace obsahových dovedností v praktické činnosti.
-
Ouvert le : samedi 6 janvier 2024, 00:00À rendre : vendredi 13 décembre 2024, 00:00
Please, submit the created reflections in the form of the I.N.S.E.R.T. method.
-
-
-
Základní myšlenky – obsah:
- asynchronní vyučování – samostatná práce
Délka: 60 minut
Cíle:
- Uvědomit si dopad změny klimatu na životy lidí
- Dozvědět se o problémech, kterým zemědělci v rozvojových zemích musí čelit
- Uvědomit si, že téma týkající se klimatické změny je potřeba řešit z různých úhlů pohledu (tj. z různých pohledů lidské společnosti)
- Pochopit význam deště a jeho potřeby pro zemědělství - uvědomit si tak, že obyvatelstvo je závislé na trvalém klimatickém systému
- Zaměření se na mezinárodní události týkající se změny klimatu
- Uvědomit si, že i malé činy jednotlivců v našem okolí mohou mít na klimatickou změnu vliv
-
Soubor různých online her a aktivit pro děti, ve kterých mohou zkoumat téma klimatická změna.
-
Ouvert le : mardi 9 janvier 2024, 00:00À rendre : jeudi 16 janvier 2025, 00:00
-
-
-
Základní myšlenky – obsah:
- Vzbuzení zájmu o problematiku ekologie a recyklace.
- Využití diskuse, kritického myšlení a dotazování (je důležité, aby si studenti uvědomovali propojenost světa a jeho ekosystému, aby se podle toho mohli v budoucnu chovat a jednat).
Délka: 60 minut
Cíle:- Dozvědět se, co se stane s většinou plastů poté, co přestanou být lidem užitečné
- Poznat fyzikální zákony, které postupně vytvářejí kontinent odpadků
- Seznámit se s reálnou podobou vědeckého výzkumu v rámci experimentu
Aktivita ukazuje jeden z příkladů popularizace vědy (viz videoukázka Charlese Moora). -
3.3 Ko
-
12.5 Ko
-
Ouvert le : lundi 8 janvier 2024, 00:00À rendre : mercredi 15 janvier 2025, 00:00
-
Ouvert le : lundi 8 janvier 2024, 00:00À rendre : mercredi 15 janvier 2025, 00:00
-
Ouvert le : mardi 9 janvier 2024, 00:00À rendre : jeudi 16 janvier 2025, 00:00
-
-
-
Základní myšlenky – obsah:
- Změna klimatu je komplikovaná a často se může zdát být vzdálená od našich životů.
- Sdílení našich osobních příběhů o změně klimatu může zasadit fakta do kontextu a může nám pomoci pochopit, jak je důležitá pro naše životy.
Cíle:
- Poznávání klimatických příběhů – zosobnění problémů
- Osvojení ústních dovedností, sběr myšlenek a formulářů zpětné vazby
- Závěrečná diskuse a brainstorming
-
Terminé : dimanche 8 décembre 2024, 11:03
-
-
-
12.5 Ko
-
18.6 Ko
-